Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada 2017 roku obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Według ekspertów do spraw żywienia pierwsze śniadanie jest dla dzieci i młodzieży najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uczniowie, którzy jedzą zdrowe śniadanie szybciej pracują na lekcjach, uzyskują lepsze wyniki, mają więcej pomysłów i są sprawniejsi fizycznie.

Nasza szkoła podjęła działania mające na celu pokazanie, że bardzo ważne jest, by produkty, z których komponujemy  pierwsze i drugie śniadanie miały wysoką jakość i wartość odżywczą.

Dla uczniów klas siódmych i gimnazjalnych został ogłoszony konkurs, który polegał na przygotowaniu zdrowego drugiego śniadania i zaprezentowania go jury. Konkurs wygrała uczennica klasy 2b Zuzanna Kowalska. Gratulujemy!