SALAMANDRA 2018

Dnia 9 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej im Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie odbył się etap szkolny Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych.

Temat przewodni brzmiał: „Płazy i gady Polski”.

Pytania konkursowe dotyczyły głównie charakterystycznych cech biologii poszczególnych gatunków – przede wszystkim wyglądu, występowania, odżywiania oraz rozmnażania płazów i gadów Polski.  Zgodnie z regulaminem, 7 uczniów napisało test, odpowiadając na takie m.in. pytania, jak: „ Co to jest refleks kumaka?” Które środowiska preferuje zaskroniec? Który  z płazów ma pionową źrenicę?”

Najlepiej test rozwiązali następujący uczniowie :

I – miejsce  Edyta Calik III b

II – miejsce  ex aequo

Joanna Monieta kl. II c i Natalia Nieruchalska III b

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję i gratuluję.

Opiekun Łucja Staniszewska

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowanych zostanie 80 uczniów z województwa, którzy otrzymają największą liczbę punktów w etapie szkolnym. Informacje o uczestnikach zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego szkoła otrzyma do 5 lutego 2018.